19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Amorti Sandığı Bilete Büyük İkramiye Çıktı

Amorti Sandığı Bilete Büyük İkramiye Çıktı

Gündem

İzmit'te, seyyar olarak Milli Piyango bayiliği yapılan Cafer Öziri isimli vatandaş, sadece son rakamına bakarak amorti ikramiye kazandığını söyleyen bir kadının verdiği Milli Piyango biletini kontrol ettiğinde büyük ikramiyeyi kazanan numaralarının bu bilete çıkmış olduğunu gördü. 

Cafer Öziri, adı henüz öğrenilemeyen kadına ilk olarak tansiyon, şeker veya kalp rahatsızlığı olup olmadığını sordu ve ardından kendisine müjdeyi verdi. İzmit 'te Fethiye Caddesi 'nde seyyar Milli Piyango satıcılığı yapan Cafer Öziri 'ye bir kaç gün önce bir kadın geldi ve 19 Ekim 2019 tarihinde çekilişi yapılan biletine amorti ikramiye isabet ettiğini söyleyerek kanadığı ikramiyeyi almak istediğini söyledi. Cafer Öziri de bu durum üzerine bilet numarasını kontrol etti ve aslında bilete amorti değil, büyük ikramiyenin çıktığını ve bilete tam 3 milyon TL 'nin isabet ettiğini fark etti. Arından Milli Piyango İdaresi'nin resmi internet sitesine girerek tekrar kontrol etti ve bilete ikramiye çıktığını belirledi. Emin olduktan sonra da adı heniz bilinmeyen kadına, tansiyon veya şeker gibi hastalıkları olup olmadığını sordu ve büyük müjdeyi kendisine verdi. Kadın da bu durum karşısında oğluna büyük bir düğün yapmayı istediğini söyleyerek büyük bir mutluluk yaşadı.

Cafer Öziri yaşanan durumu, Bönce herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığını sordum. O da bana nasıl yani sen doktor musun diyerek karşılık verdi? Ben de kendisine tansiyon, şeker veya kalp rahatsızlığınız var mı diye sordum kendisi de hayır cevabını verdi. O oturun size bir çay, bir de su söyleyeyim. Hatta siz 3 İhlas bir de Fatiha okuyun, siz Allah'ın sevgili kulusunuz. Çünkü bana denk geldiniz diyerek anlattı.

İlginizi Çekebilir