06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Amerikan Polisinden Muhabire Gözaltı

Amerikan Polisinden Muhabire Gözaltı

Gündem

Amerika polisinden canlı yayın yapan muhabire gözaltı yapıldı. Cnn muhabiri Mineapolis isimli kentte başlayan protesto gösterilerini canlı olarak görüntülüyordu. Yapılan görüntüleme sırasında göstericilere müdahale eden polisler haber yapan muhabiri de gözaltına aldı.

Trump Haberi Yayınladı

Cnn muhabirinin görev yaparken gözaltına alınması haberi gündemi meşgul etti. Bunun üzerine Amerika devlet başkanı olan Donald Trump twitter’deki sosyal medya hesabından gözaltı haberinin yalan haber olduğunu belirten bir paylaşım yaptı. Trump’un bu paylaşımı Cnn haber kanalı ile aralarındaki bozukluğu bir kere daha ortaya koydu.

Twitter’den Trump’a Uyarı Notu

Başkan Trump muhabir paylaşımı dışında Mineapolis’te yaşanan gösterilere dair bir paylaşım daha yaptı. Bu paylaşımda eşkıyalar dediği göstericilerin polis tarafından öldürülen George Floyd’un anısını kirlettiğini ve olayların şiddetinin artmasıyla da ordunun devreye girerek silahların ateşleneceğini yazdı. Bunun üzerine twitter başkanın paylaşımının twitter ilkelerine aykırı olması sebebiyle gizleyerek göster butonuyla erişilmesine izin verdi.

İlginizi Çekebilir