19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Amerikalı Hemşire Ağlayarak Açıklama Yaptı

Amerikalı Hemşire Ağlayarak Açıklama Yaptı

Gündem

İlk başlarda küçümsenen bir virüsün bu denli etkili olması herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor. Gerçek adı "Kovid-19" olan korona virüsü öldürmeye devam ediyor. Özellikle Amerika'da, ölenlerin sayısı şimdiden 4000 çoktan oldu.

Amerika gibi bir ülke artık solunum cihazlarını enfekte olmuş hastalar için artık temin edemiyor. Ayrıca N95 maskesi takması gereken sağlık çalışanlarına maske de temin edemiyor.

Öyle ki artık pes bayrağını neredeyse çekecek gibi duruyor. Bunun en açık örneği, özellikle korkulu gözlerle hem işlerini yapan hem de sağlıklı kalmaya çalışan sağlık personellerinin tepkisi oluyor.

Bir Hemşire ve Pes Etme Videosu

Chicago şehrinde bir hastanede çalışan bir hemşire, kendi çektiği videosuyla hemşireliği bırakmak zorunda kaldığını anlatıyor. Bunun nedeninin N95 maskelerinin artık kendilerine verilmediğini ve kaderleriyle baş başa bırakıldıklarını bildiriyor.

Ayrıca sözlerinde hastane yönetiminin ise kendilerine N95 maskesi alamayacaklarını, bunun yerine klasik ameliyat maskesi alacaklarını ifade ediyor.

Bunun üzerine kendi parasıyla, N95 maskesi aldığını ve bunu kullanabileceğini hastane yönetimine söylüyor. Nitekim hastane yönetimi garip bir şekilde bunun da mümkün olmadığını söylüyor.

İlginizi Çekebilir