01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Almanya’dan Gelen Tırdan Sterlin Çıktı

Almanya’dan Gelen Tırdan Sterlin Çıktı

Gündem

Kapıkule sınır kapısından Almanya’dan gelen bir tır giriş yaptı. Organize suç ekiplerinin sınır kapısından giriş yapan tırla ilgili ihbar almasının ardından tır takip edilmeye başlandı. Büyükçekmece’ye kadar izlenen tırın durdurulması sonrasında yapılan polis aramasında tırda 300 bin strerlin bulundu.

Nejat Daş Tır’a Geldi

Polisler tırla ilgili yaptıkları takibi tırın durması ve yanına uyuşturucu patronu olarak bilinen Nejat Daş’ın gelmesi sonrasında bitirdi. Ekipler söz konusu tırın şoförünü ve Nejat Daş’ı gözaltına aldı. Sorgu için Nejat Daş Edirne’ye götürülerek izinsiz sterlinlerin ülkeye sokulması konusunda sorguya alındı.

Sürücü Paraların Kendisinin Olmadığını Söyledi

Tır sürücü kendisini yakalayan polise verdiği ifadede paraların kendisine ait olmadığını söyledi. Ayrıca sterlinleri teslim edeceği isim olarak Nejat Daş’ın değil başka bir ismin söylendiğini anlattı. Geçmişte uyuşturucu kaçakçılığı sebebiyle soruşturma başlatılan Nejat Daş’ın ceza alıp almayacağı merak edildi. Geçmişte soruşturma geçiren Daş Türkiye’den kaçmıştı. İspanya’ya giden Daş’ın kaçakçılık sebebiyle İspanya’da yakalanıp ödediği kefaretlerle cezadan kurtulduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilir