17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

Almanya'da Silahlı Saldırı: 11 Ölü

Almanya'da Silahlı Saldırı: 11 Ölü

Gündem

Almanya'da iki ayrı kafeye silahlı saldırı yapıldı. Hanau kentinde bulunan iki nargile kafeye yapılan silahlı saldırı sonucu 11 kişi öldü. Henüz resmi bir açılama bulunmuyor fakat hayatını yitirenler arasında Türklerin de bulunduğu ifade ediliyor. Kesselstadt mahallesindeki nargile kafeye yapılan saldırıyla ilgili ilk açıklamaya göre 8 kişi hayatını kaybetti. Ardından yapılan ikinci açıklamada ölü sayısının 11'e yükseldiği belirtildi.

Saldırının Nedenine Dair Açıklama Yapılmadı

Frankurt'un 25 kilometre batı tarafında yer alan Hanau'daki saldırıyı gerçekleştiren zanlılardan biri evinde ölü olarak ele geçirilirken, diğer zanlıların henüz yakalanmadığı bildirildi. Saldırının ardından inceleme başlatan güvenlik güçleri, saldırının neden yapıldığına dair bir bilgi paylaşmadı. Güvenlik güçlerinin incelemesi helikopter desteği ile devam ediyor.

Aralarında 2 Kilometre Bulunan İki Farklı Kafeye Saldırı Yapıldı

Almanya'nın Hanau kentinde bulunan ve aralarında 2-3 kilometre mesafe bulunan iki kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda çok sayıda yaralının olduğu belirtiliyor. Son yapılan açıklamaya göre ölü sayısı 11 olarak belirtiliyor. Yararlılar ve ölülerin urukları hakkında henüz açıklama yapılmadı. Edinilen bilgiye göre ölü ve yaralılar arasında Türklerin de olduğu söyleniyor.

Güvenlik ekipleri olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor. Verilen bilgiye göre saldırının kaynağı mafya hesaplaşması olarak düşünülüyor. Saldırıyı iki kişinin gerçekleştirdiği iddia edilirken, görgü tanıklarının ifadesine göre daha fazla saldırgan olduğu aktarılıyor. Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturmayı yaparken halktan da destek alıyor.

İlginizi Çekebilir