17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

Almanya 5 Türk’ü Katleden Caniyi Buldu

Almanya 5 Türk’ü Katleden Caniyi Buldu

Gündem

Almanya’da meydana gelen saldırıda 5’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 9 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan saldırıyı yapan caninin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıkarıldı. Hain saldırıyı gerçekleştiren kişinin adı Tobias R. olduğu ortaya çıktı. Caninin olaydan birkaç gün önce evinde video çekerek youtube kanalına yüklediği anlaşıldı.

Almanya Frankfurt’un Hanau kasabasında bulunan iki farklı nargile kafesine dün bir saldırı düzenlendi. Gerçekleştirilen saldırıda 5’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 9 hayatını kaybetti. Olayın faili olarak gösterilen Tobias R. olay sonrasında annesini de katlederek intihar etti. Böylece yaşanan cani saldırıda toplamda 11 kişi hayatını kaybetmiş oldu.

Arkasında Video ve Mektup Bıraktı

Dün gece yerel saat 22:00’yi gösterirken Heumarkt ve Kurt Schumacher caddelerinde bulunan iki ayrı nargile kafesine silahlı saldırı düzenleyen Tobias R. Arkasında bir video ve bir mektup bıraktı. Hain saldırıda saldırgan, annesi ve 9 kişi daha hayatını kaybetti.

Gerçekleştirilen saldırıda 5 Türk vatandaşı hayatını kaybederken vatandaşlarımızın kimlikleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Saldırganın olaydan birkaç gün önce ırkçılık içeren bir video çekerek youtube üzerinden yayınladığı ortaya çıktı. Bu video hakkında da bir mektup bıraktığı anlaşıldı.

Alman basını tarafından yapılan değerlendirmelerde Tobias R.’nin bir ırçı saldırgan olduğu savunuldu. Mektupta “Bazı milletler yok edilmeli ve bunlara Alman Pasaportu verilmemeli” dediği açıklandı.

İlginizi Çekebilir