19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Alman Televizyonundan Atatürk'le İlgili Küstah İddia

Alman Televizyonundan Atatürk'le İlgili Küstah İddia

Gündem

Alman devlet televizyonu olan ARD, yaptığı bir programda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili küstah iddialarda bulundu. Programda, Atatürk'ün Nazi direktörü olan Adolf Hitler ile zamanında işbirliği yaptığını iddia edildi. Almanya'da bulunan Türk temsilciler tarafından büyük tepki gören program, Atatürk'e iftira atmayı sürdürdü.

Ttt-tiel Thesen Temperamente adlı program Atatürk'le ilgili skandal iddiaların yer aldığı bir yayın gerçekleştirdi. Skandal ifadeler sonrasında Türk temsilcileri protesto yapma kararı aldı.

Atatürk'ün Nazi Rejimi İle İşbirliği Yaptığına Dair skandal Haber

Mustafa Keman Atatürk'e atılan iftiraların ardı arkası kesilmedi. Atatürk'ü, Hitler ile bir tutan zihniyet, Atatürk'ün zehirli gaz alarak Dersim'e saldırdığını iddia etti. Skandal haberde Atatürk'ün tek millet, tek lider, tek din ve tek dil isteği doğrultusunda Adolf Hitler ile işbirliği yaptığı yer alıyor. Küstah iddialarda Atatürk'ün modern bir Türkiye kurmak için Nazi Almanyası'ndan aldığı zehirli gazı kullandığı haber ediliyor.

Protesto Düzenlenecek

Küstahça yapılan ve Mustafa Kemal Atatürk'e iftira niteliği taşıyan haber sonrası Türk temsilcileri harekete geçti. ARD televizyonunun yaptığı asılsız haber sonrası, Almanya'daki Türk temsilciler protesto düzenlemeye hazırlanıyor. Tarihin en vahşi direktörü olarak bilinen Adolf Hitler ile Atatürk'ün kıyaslanmasına sessiz kalmayan Türk temsilcileri, eylem çağrısında bulunarak tepki gösterdi. Bugün ve yarın çeşitli noktalarda protesto yapmaya hazırlanan Türk toplumu temsilcileri kanal önünde de eylem düzenleyecek.

İlginizi Çekebilir