20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Alman Cani Türkiyeyi de Kara Listeye Almış

Alman Cani Türkiyeyi de Kara Listeye Almış

Gündem

Dün basına yansıyan Almanya'da birden çok nargile cafe saldırısı ile ilgili yeni gelişmeler yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. 9 kişinin öldüğü ve bu ölenlerden 5'inin Türk vatandaşı olması hain saldırının ırkçı bir eylem olarak planlandığı tahmin edilmektedir. Saldırıyı hem Alman hükümeti hem de Türkiye hükümeti üzüntülerini dile getirerek kınama mesajları yayınladı.

Saldırganların Notu

Almanyanın Koblenz yerleşkesine yakın olan Hanau merkezinde yaşanan acı olay sonrası Alman polisinin yaptığı araştırmalarda ırkçı saldırgan Tobias Rathjen'in olay sonrası annesini de öldürerek intihar etmesi gerçeği de basınla paylaşıldı. Ayrıca saldırgan ile ilgili dikkat çeken bir başka detayın ise saldırı öncesi hazırlamış olduğu 24 sayfalık manifestosu. Bu manifestoda dikkat çeken maddelerden biri yok edilmesi düşünülen halklar arasında Türkiye'nin de yer alması.

Saldırganın Kimliği

Alman polisinin saldırganın kimliği ile ilgili açıkladığı verilerde doğma büyüme Hanau'lu olan şahsın Bankacı olarak görev yaptığı ancak aşırı sağcı bir görüşe sahip olduğu yönünde.

Alman aşırı sağcılarının Türklere ve diğer ırklara karşı zaman zaman sergiledikleri bu insanlık dışı hareketlere çok maruz kalınmakta bu olayların sonu gelmemektedir. Ölenleri anma törenine Türk yetkililerin de katılımı beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir