17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

Ali Babacan'ın Partisi Resmen Kuruluyor

Ali Babacan'ın Partisi Resmen Kuruluyor

Gündem

Yeni parti kuracağı uzun süredir gündemde geniş yer bulan Ali Babacan, dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığına teslim edecek.

Bu sabah katıldığı canlı yayında yeni kuracağı partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına teslim edeceğini belirten Ali Babacan, önümüzdeki günlerde yoğun bir program içine girecek.

Ali Babacan'ın Açıklamalarında Dikkat Çeken Detay

Eski Başbakan Yardımcısı olan Ali Babacan'ın Ak Partiden istifası da uzun süre konuşulmuştu. Bu sabah Fox Tv'de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Babacan, yeni partinin resmi işlemlerine bugün başlanacağının altını çizdi.

Parti vizyonunun çarşamba günü yapılacak tanıtım programında kamuoyuna duyurulacağını belirten Ali Babacan, 90 kurucuyla birlikte yaptıkları hazırlıktan bahsetti. Özgürlük, demokrasi ve hukukun ön planda yer alacağı yeni partide, Türkiye'nin daha yaşanabilir bir ülke olması için atılacak adımlar dikkatlice planlanıyor.

Korku Siyaseti Yıkılacak!

Türkiye için refah seviyesinin artacağı, insanların fikirlerini korkmadan söyleyeceği ve gençlerin gelecek planlarını yapabileceği günler için işe korku siyasetini yıkarak başlayacak olan ekip, vaatleriyle herkesi yanına çekmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir