27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Ali Babacan'ın Avukatları İstifa Etti

Ali Babacan'ın Avukatları İstifa Etti

Gündem

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, yeni parti kurma çalışmalarını yürüten eski bakanlar Ali Babacan, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin'in avukatlıklarından istifa ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte, parti kurma hazırlığı içinde olan Ali Babacan'ın da müşteki sıfatıyla bulunduğu davada Erdoğan'ın avukatlığını yapan Burhanettin Sevencan ve Muammer Cemaloğlu, eski bakanlar Ali Babacan, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin'in avukatlıklarından istifa ettiler.

Kriptolu Telefonların Dinlenmesi Davası

Ankara 2.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, dönemin Başbakanı olan Erdoğan ve bazı Bakanlar Kurulu üyelerinin de yer aldığı devlet büyüklerine ait kriptolu telefonların dinlenmesi davasında Mahkeme Heyeti, 24 sanık hakkında miktarı 10 sene 6 ayla 63 sene 9 ay arasında farklılık gösteren hapis cezaları vermişti.

Bu davada müştekiler arasında Erdoğan ile birlikte eski bakanlar Ali Babacan, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin'de bulunuyordu. Bu üç eski bakanın avukatlığı görevini de Erdoğan'ın avukatları Sevencan ve Cemaloğlu üstlenmişti.

Mahkemeye Sunulan Dilekçe İle Çekildiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlığını yapan Burhanettin Sevencan ve Muammer Cemaloğlu, dosyanın şu an için bulunduğu istinaf aşamasında Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin 22. Ceza Dairesi'ne hitaben sundukları dilekçe ile çekilme kararını açıkladılar. Dilekçe içeriğinde katılan vekilliğinden çekilme kararlarını mahkemeye ileten avukatlar ayrıca bu çekilme kararının, davanın katılanları arasında yer alan eski bakanlara da tebliğini talep ettiler.

İlginizi Çekebilir