01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Akşener'den Kanal İstanbul Şartı

Akşener'den Kanal İstanbul Şartı

Gündem

Uzun zamandır birçok siyasi parti ve kurum tarafından tartışılan konuların başında gelen Kanal İstanbul projesinde sular durulmuyor. İyi Parti genel başkanı Meral Akşener tarafından son olarak yapılan açıklamada ise proje için evet denmesinin şartı açıklandı. Bu projede herhangi birinin rant elde etmeyeceği kesin olursa projenin parti olarak onaylanacağı bilgisini paylaştı. Bu durumda evet demek için hangi şartın öne sürüldüğü de açıklanmış oldu.

Rant Sorunu

Bir televizyon programına katılan Akşener projeye karşı olup olmadığı konusunda sorulan soruya ise kategorik anlamda bir karşı olma durumlarının olmadığını dile getirerek cevap vermeye başladı. Bu konuda hem şahıs hem de parti adına konuşan parti başkanı proje kapsamında herhangi bir rant durumunun olmayacağından emin olmalarının gerektiğini de ekledi. Yeşil alan kalması ve satın alanların yüksek gelirler elde etmedikleri konusunda bilgi verilmesi durumunda projeyi destekleyeceklerinin de altını çizdi.

8 Yıldır Süren Sessizlik

Erdoğan tarafından seçim öncesinde büyük bir proje olarak duyurulan bu proje için 8 yıldır herhangi bir adım atılmadığını da dile getirdi. Seçimden sonra bu kadar uzun süre sessiz kalınan proje için aniden hızlandırma adımlarının atılmasının ise rant ile karşı karşıya olunduğunu akıllara getirdiğini de açıkladı. Bu nedenden dolayı kategorik olarak karşı çıkmadıkları projenin bir rant durumu için yapıldığını düşündüklerini de açıkladı.

İlginizi Çekebilir