19
Sal, Eki
21 Yeni Haber

Ak Partili Milletvekiline Hapis İstemi

Ak Partili Milletvekiline Hapis İstemi

Gündem

Ak partili milletvekiline hapis istemi gündeme bomba gibi düştü. Ak parti adına yıllarca çalışmalar yürüten eski milletvekili Burhan Kuzu hapis istemiyle gündeme geldi. Cumhuriyet Başsavcılığı eski Akp milletvekili hakkında iddianame hazırlayarak Burhan Kuzu’nun hapis yatması talebinde bulundu.

Uyuşturucu Baronu Davası

Eski milletvekili için hapis isteminin uyuşturucu baronu davasıyla alakalı olduğu öğrenildi. Uyuşturucu baronu olan Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliyesinde milletvekili Burhan Kuzu’nun girişimi olduğu iddia edildi. Uyuşturucu baronu kendisi hakkında görülen mahkemede tahliye edilmiş ve tahliyenin hemen ardından kayıplara karışmıştı. Bu olayın yaşanması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Uyuşturucu baronunun davasına bakan hakimler ve savcılardan soruşturmayla ilgili ifade alındı. Hakim ve savcılar ise ifadelerinde eski milletvekilinin Naci Şerifi Zindaşti’nin davasında tahliye kararının çıkması için kendilerini aradığını iddia ettiler. Burhan Kuzu’nun kendilerine uyuşturucu baronun tahliyesinin İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin iyi olmasını sağlayacağını belirttiğini söylediler.

İfadeler Üzerine İddianame Hazırlandı

Hakim ve savcıların ifadelerinin alınması ve tahliye konusunda Burhan Kuzu’nun girişimi olduğunu anlatmaları sonrasında davaya bakan başsavcılık tarafında eski milletvekili için iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede ise eski vekilin 5 yıla kadar hapsinin talep edildiği öğrenildi. İddianame haberinin duyulmasından sonra Burhan Kuzu’nun bu iddiaların doğru olmadığını ifade ettiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir