27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Ak Parti Sözcüsünden 23 Nisan Resepsiyonu Açıklaması

Ak Parti Sözcüsünden 23 Nisan Resepsiyonu Açıklaması

Gündem

Ak parti sözcüsü olan Ömer Çelik 23 Nisan'daki mecliste yapılması planlanan 23 Nisan resepsiyonu hakkında açıklamalar yaptı. Ömer Çelik'i yaptığı açıklamalardaki en önemli detay ise söz konusu resepsiyona cumhurbaşkanının katılmayacağı detayı oldu. Çelik açıklamasında cumhurbaşkanının gündeminin koronavirüs olduğunu bu sebeple grup konuşmalarının yapıldığı resepsiyona katılmayacağını belirtti.

Terörle Mücadele Devam Edecek

Ömer Çelik 23 Nisan resepsiyonu konusu dışında ülkenin koronavirüs gündemi hakkında da bilgiler verdi. Türkiye'nin virüs salgınından en az hasarla atlatmak için çaba harcadığını belirtti. Ayrıca bu salgının bitmesi sonrasında yapılacaklar hakkında bilgiler verdi.

Bu bilgiler arasında terörle mücadelede yer aldı ve Ömer Çelik virüs sebebiyle askıya alınan terörle mücadelenin üst seviyede devam edeceğini açıkladı. Ayrıca virüsün pek çok ülke için değişikliğe neden olacağını düşündüğünü belirtti.

Tartışılan Konuya Açıklık Getirdi

Ak Parti sözcüsü aynı zamanda koronavirüs yardımlarında nedeniyle tartışılan konuya da açıklık getirdi. Devletin hiç bir belediye ve kimseye yapmak istediği yardıma karşılık engel koymadıklarını anlattı. Bu zor dönemde yardımda bulunmak isteyen kişilerin valiliklere başvurarak yardımlarını valiliklere ulaştırmalarını istedi. Ulaştırılan malzemelerinden oluşturulan sosyal destek ekipleri sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını anlattı.

İlginizi Çekebilir