17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

Ağır Darbeler Yiyen Rejim Güçlerinden Küstah Tehdit

Ağır Darbeler Yiyen Rejim Güçlerinden Küstah Tehdit

Gündem

Suriye'de ki Beşşar Esed rejiminden, beş askerimizin şehit düştüğü İdlib saldırısı sonrasında küstah açıklamalar geldi. Bu saldırı sonrasında İki gün içinde Türkiye tarafından yapılan misillemeler sonucu 152 askerini birden kaybeden Rejim Güçleri, yaptıkları açıklamalarda küstah şekilde Türkiye tarafından bölgede yapılacak hamlelere saldırı ile karşılık vereceklerini beyan ettiler.

Beş Askerimiz Şehit Düşmüştü

Suriye'nin İdlib şehrinde çatışmaları önlemek ve güvenliği sağlamak amacı ile bölgeye takviye olması için gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri personeline saldırı düzenlenmişti. Rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen yoğun topçu atışı nedeniyle beş askerimiz şehit düşmüş, beş askerimiz ise yaralanmıştı.

Cevap Olarak 152 Rejim Unsuru Etkisiz Duruma Getirildi

Bu hain saldırı sonrası bölgede tespiti yapılan rejim güçlerine ait hedefler TSK tarafından yoğun ateş altına alınmak suretiyle karşılık verilmişti. Bu cevap niteliğindeki saldırılar sonucunda Milli Savunma Bakanlığı'ndan gerçekleştirilen açıklamada iki gün içerisinde toplam 152 Esed rejimi askerinin etkisiz duruma getirildiği bildirilmişti.

Bu gelişmelerden sonra Reuters Haber Ajansında yer alan son haber içeriğine göre bölgede bulunan Beşşar Esed rejimi, kendi sınırında bulunan terör tehdidi sebebi ile Halep ve İdlip bölgelerine askeri takviye yapan Türkiye'yi Suriye devletinin egemenlik haklarını ihlal etmek ile suçladı. Beşşar Esed rejimi tarafından yapılan açıklamanın devamında ise Türkiye tarafından İdlib'te yapılacak hamlelere saldırı ile karşılık verileceği bildirildi.

İlginizi Çekebilir