28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Adliye'de Koronavirüs Karantinası

Adliye'de Koronavirüs Karantinası

Gündem

İstanbul Adalet Sarayı'nda bir hakimin eşine yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. 6. Sulh Hukuk Mahkemesi hakiminin, testi pozitif çıkan eşinin bankacı olduğu öğrenildi.35 yaşında ve bankacı olan hakim eşinin Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine mahkeme personeli karantina altına alındı.

Hakimin Eşinde Koronavirüs Tespit Edildi

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görevli bir hakimin bankacı olan eşinde koronavirüs tespit edildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan bankacının eşi, İstanbul Adalet Sarayı'nda 6. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi olunca, mahkeme personeli karantinaya alındı. Ayrıca çiftin çocukları da gözetim altında tutuluyor. İstanbul Adalet Komisyonu, hakime de koronavirüs testi yapıldığını, ancak sonuçların henüz gelmediğini belirtti.

Adliye'de Duruşmalar Ertelendi

Koronavirüs tedbirleri genişleyerek devam ediyor. İstanbul Adalet Sarayı'nda hakim eşinde koronavirüs çıkması sebebiyle, tedbirlere ağırlık verildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında; İstanbul Adalet Sarayı'nda acil davalar dışında, tüm duruşmalar ertelendi. Ayrıca, çocuklu kadınlar ve 60 yaş üstü kişilere ihtiyaç halinde izin verildi. Bunlara ilave olarak, aciliyeti olan tutuklu duruşmalar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile yapılıyor.

İlginizi Çekebilir