19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Adıyamanlı Gence 15 Gün Evden Çıkmama Cezası

Adıyamanlı Gence 15 Gün Evden Çıkmama Cezası

Gündem

Adıyaman’da yaşayan M.M.T isimli genç 15 gün evden çıkmama cezası aldı. Söz konusu ceza Adıyamanlı gence sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerin yayılmasından sonra verildi.

Marketteki Sütleri İçtiği Videoyu Paylaşmıştı

Adıyamanlı gencin 15 gün evden çıkmama cezası almasını sağlayan sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımlar oldu. Genç gittiği marketteki raflarda bulunan sütleri açıp üzerinden içmiş ancak içtiği sütün kapağını kapatarak tekrar rafa bırakmıştı. Bu yaptığını da sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Görüntülerin yayılmasının ardından Adıyaman emniyeti harekete geçti ve M.M.T isimli genç göz altına alındı. Daha sonra da gencin adliyeye sevki gerçekleştirildi. Hakim karşısına geçen genç hakim tarafından serbest bırakılırken adli kontrol şartı kararı alındı. Ayrıca sütleri içip geri rafa koyan gence 15 gün boyunca evden çıkmama cezası verildi.

Tedbirlere Aykırı Davranmaktan İşlem Yapıldı

M.M.T isimli genç gözaltına alındıktan sonra hakkında işlem yapıldı. Yapılan işlem ise yaşanan bulaşıcı hastalığı karşı alınması gereken tedbirlere uymayan davranışlar sergilemesinden dolayı oldu.

İlginizi Çekebilir