19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Açık Öğretim Fakültesi Sınavları Ne Zaman ?

Açık Öğretim Fakültesi Sınavları Ne Zaman ?

Gündem

Her yıl düzenlenen açık öğretim fakültesi sınavları birçok kişiyi yakından ilgilendirmektedir.

Ülkemizde uzaktan eğitim konusunda bir ilk olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 1982 yılından bu yana eğitim vermektedir. Yaklaşık bir buçuk milyon öğrencisi ve 3 milyon mezun sayısıyla Türkiye’deki en büyük eğitim projelerinden biri olmayı başarmıştır.

Bu bağlamda açık öğretim fakültesi 2019-2020 eğitim öğretim yılının Güz dönemi ara sınav tarihleri Anadolu üniversitesi tarafından yayınlandı. Birçok ülke de sınav programı olan AÖF Türkiye için güz dönemi dönem sonu sınavları 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

Farklı gerekçeler ile örgün eğitime devam edemeyen öğrenciler için eğitim alma şansı sunan açık öğretim fakültesi toplam 19 lisans ve 39 tane önlisans programı sunmaktadır. Açık Öğretim Fakültesi ülke sınırlarını da aşarak Azerbaycan’dan Kuzey Amerika’ya Kosova’dan Bulgaristan’a kadar birçok ülkede aynı eğitim sistemi programını sunmaktadır.

Bir dönem televizyondan ders yayınları bile yapan aöf, teknolojinin gelişmesiyle dijital platformlarda eğitim vermeye başladı. Artık bir eğitim sistemi olmaktan öte global seviyede bir program haline gelen bu sistem gün geçtikçe kapsamını büyütmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir