01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

ABD'nin İddiası Bomba Etkisi Yaratıyor

ABD'nin İddiası Bomba Etkisi Yaratıyor

Gündem

ABD istihbaratındaki araştırma sonucunda Çin'in yeni tip korona salgını ile ilgili vaka ve ölü sayılarını gizlediği ortaya atıldı.

Gündemden bomba etkisi yaratan bu iddia manşetleri de süslüyor. Açıklanan raporlar Beyaz Saray'a gönderilirken Çin'in neden böyle bir şey yaptığı merak konusu. ABD merkezli yayınlarda Bloomberg'in ismini gizlediği 3 ABD'li yetkiliye dayandırdığı bu iddiasında Çin'in Koronavirüs salgınının tüm etkisini gerçek verilerle paylaşmadığı açıklanıyor. Bununla ilgili rapor hazırlanması ise iddiaları güçlendiriyor.

Çin Her Şeyi Gizledi Mi?

ABD'nin iddia ettiği bu raporların Beyaz Saray'a sunulması iddiaların gerçek olabileceğini vurguluyor. Çin'in bu salgınla ilgili vaka ve ölü oranlarındaki sayıları bilerek gizlemeleri kesinleşmiş gözüküyor. Çin Her şeyi gizleyerek değişik bir politika izlemiş gibi görünse de bu stratejik hatayı neden yaptığı merak konusu oluyor

Çin'deki Cenazeler Tepki Çekiyor

Çin'deki salgının 2019 yılında başlaması ile beraber tüm verilerin istatistiklere bildirmesi gerekiyor. Fakat Çin'in sadece belirti gösteren hastaları istatistiklerde belirttiğine vurgu yapılırken, Çin'in bazı kentlerindeki cenaze görüntüleri dikkat çekiyor. Hubei eyaletindeki görüntüler buna örnek gösteriliyor. Açıklanan rakamların şaibe içermesi bu görüntülerle destekleniyor.

İlginizi Çekebilir