28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

ABD İstihbaratı Virüsün Doğal Yoldan Bulaştığını Açıkladı

ABD İstihbaratı Virüsün Doğal Yoldan Bulaştığını Açıkladı

Gündem

ABD’nin istihbaratından yapılan açıklamaya göre koronavirüs insanlar tarafından üretilen bir virüs değil. İstihbaratın yaptığı çalışmada virüsün herhangi bir şekilde genetiğiyle oynanmadığı ve doğal yollardan ortaya çıktığı belirtildi. ABD başkanı da daha önceki birçok açıklamasında bu virüsün Çinliler tarafından bir laboratuvarda üretildiğini savunmuştu.

Tüm Veriler Aynı

İstihbarat tarafından yapılan açıklamanın devamında virüsün genetiğinin değiştirilmediği hususunda herkesin aynı fikirde olduğu belirtildi. Ancak istihbarat, virüsün doğal olmasına karşın iddia edildiği gibi Çin’in Wuhan kentindeki laboratuvardan kazara ya da bilerek bırakılıp bırakılmadığını ise bilmediklerini söyledi. Benzer bir açıklama daha önce Donald Trump tarafından da yapılmıştı. Trump da açıklamalarında bu virüsün araştırmaların yapıldığı laboratuvardan sızdırıldığını açıklamıştı. ABD dış işleri bakanlığı da Çin’den araştırma yapabilmeleri için laboratuvarı kendilerine açmasını istemişti.

Çin’den Yalanlama

ABD her ne kadar bu iddiasını sürdürse de herhangi bir şekilde virüsün laboratuvardan yayıldığına dair bir belge bulunmuyor. Çin yönetimi ise ABD tarafından ortaya atılan bu iddiaların yalan olduğunu belirtiyor.

İlginizi Çekebilir