28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

ABD'de Korona Virüsü Alarmı

ABD'de Korona Virüsü Alarmı

Gündem

Her geçen gün hızını yitirmeden binlerce kişiye bulaşan, ölümcül sonuçlar doğuran corona COVID-19 virüsü için ABD alarma geçti.

Tedbirler Alınıyor

Virüsten etkilenmeye başlayan ABD tedbirlerini almaya başladı. ABD Başkanı Trump'ın yaptığı son açıklama ile ülkeye Avrupa dahil geleceklerin seyahatlerine 30 gün kısıtlama getirdi. Bu kısıtlamaya dahil olmayan ülkelerden biri Türkiye diğeri İngiltere oldu. Ayrıca bu kısıtlamadan muaf olacaklar arasında kargo ve ticari uçuşlar yer alacak.

Oval Ofisten ulusa sesleniş yapan Başkan Trump Cuma gecesi itibari ile başlayacak tedbirin Amerika halkı için güvenlik tedbiri olarak alınması gerektiğini, bu kararı almadan önce ülkedeki sağlık uzmanları ile konunun incelendiğini belirtti. Avrupa'nın bu virüse karşı yeterli tedbir almadığını, Avrupa'dan ABD'ye geleceklerde bu virüsün olabileceğine dikkat çeken Başkan Trump'un ulusa sesleniş programı ile eş zamanlı olarak İç Güvenlik Bakanlığı'nca da yazılı açıklama yayınlandı.

ABD, Türkiye, İngiltere gibi ülkeler virüsten en az ülkeler olup virüse karşı alınan tedbirlerin faydalı olduğuna inanan Başkan Trump virüsün gidişatına göre tedbirleri yeniden gözden geçirebileceklerini de belirtti.

İlginizi Çekebilir