28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

ABD'de Covid-19 Son Durumu

ABD'de Covid-19 Son Durumu

Gündem

Covid-19 virüsü nedeni ile en çok etkilenen ülkeler arasında olan ABD'de ölüm sayıları artış gösterdi. Güncel rakamlarda ölüm sayısı 4.785 kişi artış göstererek 30.844 rakamına ulaştı. Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehri olan virüs ilk olarak o bölgede ortaya çıktı. Ulaşım, hava, temas, solunum, kargo, toplu alanlar gibi birçok etki ile hızla yayıldı. Her geçen gün vaka ve ölüm sayılarının artış yaşandığı dünya ülkelerinde şu an iyileşme gösteren ülkelerin başında Çin geliyor.

ABD, Covid-19 Virüsü ile Mücadele Ediyor

Etkisinden kurtulamadığı virüsü nedeni ile sağlık hizmetleri yetersiz kalan ABD, bu durumla başa çıkmak adına ciddi bir mücadele gösteriyor. Tüm planlara hazırlık olan ABD'nin sağlık alanında yetersiz kalması, maske sıkıntısı yaşaması birçok kişiyi şaşırtıyor. ABD vaka sayılarında 631.111 rakam gibi ciddi bir seviyeye ulaştı.

Ölüm Sayısı Durmuyor

Sürekli yükseliş gösteren ölüm sayısı ABD için büyük bir yıkım. Savaş hazırlıklarına kadar oldukça sağlam adımlarla ilerleyen ülkede böylesi bir salgına hazırlıksız yakalanmak oldukça üzücü bir hal alıyor. Vatandaşların umutsuz olduğu, diğer ülkelerden tıbbi malzeme yardımı alan ve bazı ülkelere gönderilen yardımlara dahi el koyduğu iddia edilen ABD için güncel gelişmeler sürekli değişiyor.

İlginizi Çekebilir