19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

ABD'de Bir Okula Saldırı Düzenlendi

ABD'de Bir Okula Saldırı Düzenlendi

Gündem

Amerika Birleşik Devletleri 'nin Kaliforniya eyaletinde buluna bir lisede bir saldırgan tarafından otomatik silahla saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 1 öğrenci hayatını kaybederken, 1 'i ağır olmak üzere toplam 5 öğrenci de yaralandı.

Polis, saldırganı yaralı olarak yakaladı ve olayla ilgili soruşturma başlattı. Amerika Birleşik Devletleri 'nin Kaliforniya eyaletindeki Santa Clarita şehrinde yer alan Saugus Lisesi 'nde bir saldırgan öğrencilere ateş açtı. Asya kökenli bir erkek olan saldırganın açtığı ateş sonrasında 1 öğrenci hayatını kaybederken 1 'i ağır olmak üzere 5 öğrenci de yaralandı. Saldırgan, polis tarafından yaralı olarak yakalanırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaşanan saldırı olayı Kaliforniya eyaletini Santa Clarita şehrindeki 3 bin öğrencinin eğitim gördüğü Saugus Lisesi 'nde yaşandı. Los Angeles Bölge Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Los Angeles 'ın yaklaşık 48 kilometre kuzeybatısında bulunan lisede, Asya kökenli bir erkek saldırgan tarafından silahlı saldırının düzenlendiği duyuruldu. Saldırganın yanında getirdiği otomatik silahla birlikte etrafa rastgele açtığı ateş sonucunda 1 öğrenci hayatını kaybederken, 1 öğrenci de ağır şekilde yaralandı. Saldırganın ise yaralı olarak güvenlik güçleri tarafından yakalandığı duyuruldu.

Yaşanan saldırı olayı ile ilgili soruşturma devam ederken; saldırı sonrasında endişe ve paniğin okul ise güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi. Eğitime de bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir