28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

888 TL Ceza İntihar Eden 4 Can İçin Yeterli mi?

888 TL Ceza İntihar Eden 4 Can İçin Yeterli mi?

Gündem

Geçtiğimiz aylarda basına yansıyan siyanürle intihar eden 4 kardeşin haberleri arasında belki de yürekleri en dağlayan haber olmuştu. Ülkemizde yaşanan bu acı olayın sebebi ekonomik sorunlardan kaynaklanmış olayın ana nedeni ise ödenemeyen elektrik faturası sonucu 4 kardeşin yaşadığı evin elektriğinin kesilmesi olmuştu.

Sonraki Süreç

İstanbul Fatih'te yaşanan olayda yaşları büyük olan aile fertlerinden evin tek geçimini sağlayan öğretmen abla ve psikolojik sorunları olan diğer 3 aile ferdi abla tarafından içirilen siyanür sonucu intihar ederek bir de not bırakılmıştı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu bu ailenin elektriğini keserek ölümlerine sebep olan şirkete 888 bin 397 liralık para cezası kesti.

EPDK Yönetim Başkanı Mustafa Yılmaz basına yaptığı açıklamada kurulun aldığı karar hakkında değerlendirmelerde bulunarak, yaşanılanlardan çok büyük üzüntü duyduklarını ve hemen kurul olarak soruşturma başlatarak yapılan incelemelerde CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış AŞ hakkında asli kusurlu bulunması kararı oy birliği ile alınmış ve bu yaptırım cezasını onaylamıştı.

Konuya dair açıklamaları devam eden Mustafa Yılmaz kısaca tüketiciyi üzeni bizde üzeriz diyerek tüketicinin yanında yer alacaklarını ve bu hazin durumun bir daha yaşanmaması için bu yaptırım kararının çok önemli olduğuna değindi. Vatandaşlar yitip giden 4 canı geri getirmese de bu ceza bundan sonraki süreçte EPDK'ya bağlı şirketlerin vatandaşa daha duyarlı ve titiz davranması açısından etkili olacak kanısında.

İlginizi Çekebilir