19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

5 Şehit Verdiğimiz Saldırı Sonrası Rusya’dan Açıklamalar

5 Şehit Verdiğimiz Saldırı Sonrası Rusya’dan Açıklamalar

Gündem

Suriye Esad rejiminin İdlib’te yaptığı saldırısı sonrası 5 şehit vermemiz, yaşadığımız en üzücü olaylardan biriydi. TSK’nın gözlem noktasında gerçekleşen bu kötü olaydan sonra, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov’da bir açıklamada bulundu. Rusya olarak kendileri de, İdlib kentinde yaşanan bu olaydan dolayı bir endişe içerisinde olduklarını kaydetti. Rusya Moskova’da gazetecilere yaşanan durumla ilgili açıklamalarda bulunan Dmitry Peskov, bu olayın daha detaylı bir şekilde ele alınması için üst düzey görüşmelerin gerçekleşebileceğini dile getirdi. Bu hususta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Putin’in konuyla ilgili görüşebilme ihtimalinin olabileceği yönünde fikirlerini belirtti.

Türkiye ve Rusya’nın Konuyla İlgili İşbirliği

Yaşanan bu üzücü olay sonrası elbette ki birtakım somut adımların atılmasına ihtiyaç var gibi görünüyor. Ancak belirtilene göre henüz liderlerin ortak bir noktada buluşmasını sağlayacak bir zemin oluşmadı. Fakat Kremlin sözcüsü Peskov, Rusya’nın bu görüşmeye her zaman hazır olduklarının da altını çizdi.

Yine konuşmasının devamında Peskov, İdlib kentindeki olaydan endişe duymaya devam ediyoruz ifadelerine yer verdi. Çünkü görülene göre oluşan sorun, muhakkak her bakımdan etkili adımların atılmasını açıkça gerektiriyor.

Sıcak çatışmalar neticesinde TSK, Suriye’nin İdlib kentinde toplamda 13 askerimizin şehit edildiği açıklamasını yaptı. Gerçekleşen bu son hain saldırıda 5 askerimizin şehit olmasının dışında yine aynı bölgede Serakib bölgesine yakın bir yerde gerçekleşen saldırıda ise, 8 askerimiz şehit olmuştu.

İlginizi Çekebilir