27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

25 Yıl Sonra Yakalandı

25 Yıl Sonra Yakalandı

Gündem

1994 yılında Muş'ta 11 kişinin ölümüne, 17 kişinin ise yaralanmasına sebep olan zanlı dağda saklandığı sığınağında yakalandı.

Kavganın Sonu Acı Bitmişti

Muş'un Sürügüden köyünde 1994 yılında meydana gelen kavga sonucu Medeni Sağın isimli kişinin de dâhil olduğu kavga kanlı bitmişti. Köyde meydana gelen silahlı kavga da 11 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi ise kavgayı yaralı olarak atlatmıştı. Kavga da cezaya çarptırılan zanlı Medeni Sağın isimli vatandaş 36 yıl hapis cezasına çarptırılmış ancak firar ederek ortadan kaybolmuştu.

Muş Jandarma Komutanlığı tarafından 1994 yılında meydana gelen ve sonu facia ile biten kavganın firari zanlısı Medeni Sağın'ın yakalanması için çalışma başlatmıştı.

Kendi Yaptığı Sığınakta Yakalandı  

25 yıl önce meydana gelen kanlı kavganın duruşması Elazığ 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülüyordu. Kavgaya karışanlardan biri olan Medeni Sağın da "Kan gütme saiki ile öldürme" suçundan 36 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 25 yıl boyunca izine rastlanamayan firari Medeni Sağın'a Çiçekli köyüne gerçekleştirilen operasyon sonucu ulaşıldı. Sağın'ın yakalanmamak için kendi imkânları ile dağda bir sığınak yaparak orada yaşadığı anlaşıldı. Yakalanan firari güvenlik güçleri tarafından önce adliyeye ardından cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilir