28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

22 Mart Corona Virüs Verileri

22 Mart Corona Virüs Verileri

Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son verileri açıkladı. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona (Covid-19) virüsü salgını sebebiyle geniş kapsamlı önlemler alınmaya devam ediliyor. Dün itibari ile 65 yaş üstü vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında dışarı çıkmamaları için bir düzenleme yapılmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün gece yarısı saatlerinde en son verileri açıklıyor. Basın açıklaması veya twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamalar ile vatandaşlarımıza önemli ve hayati bilgiler veren Bakan Koca 22 Mart Pazar gününün verilerini açıkladı. 

22 Mart Corona Verileri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" şeklinde açıklama yaptı. Bugüne kadar 20.345 test yapıldı ve 1256 tanı konuldu. Tamamı yaşlı 30 hastamızı kaybettik. 

Online Corona Testi

 

Sağlık bakanlığı online corona testi servisini hizmete açtı. Bu servis ile verilen sonuçlar sadece öneri niteliği taşıyor fakat bir şüpheniz varsa bu hizmeti kullanarak kendinize hastaneye gitmeden bir yol haritası çizebilirsiniz. 

Corona Aşısı Ne Zaman Hazır Olacak?

Dünya Sağlık Örgütünden yapılan açıklamalara göre aşı bir yıl sonra hazır olabilecek. BBC'ye yapılan açıklamada "Koronavirüs aşısının en erken 1 yıla kadar bulunacağını konuşuyoruz" ifadeleri yer aldı. 

65 Yaş Üzerine Sokağa Çıkma Yasağı

İçişleri Bakanlığının tüm illere gönderdiği genelge ile 65 yaşında ve üzerindeki vatandaşlar ile birlikte kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında dışarı çıkmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırıldı. 

Türkiye ve Dünyada Yoğun Bakım Kapasiteleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Türkiye'nin yoğun bakım yatak kapasitesi açısından birinci sırada olduğunu açıkladı. 

 

 

İlginizi Çekebilir