27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

2020 Umre Ziyaretleri Askıda

2020 Umre Ziyaretleri Askıda

Gündem

Virüsün ilk büyük ölümlere yol açtığı ülke olan Çin'den yavaş yavaş pek çok ülkeye sıçrayarak ölümcül sorunlara yol açan corona virüsü dünya ülkelerinin tedbir almalarını sağlıyor. Bu ülkelerden biri olan ve Müslümanların kutsal maneviyat yeri olan Suudi Arabistan ülkesi de corana virüsüne karşılık inanç turizmi olarak yapılan umre ziyaretlerini askıya alma kararı aldı.

Müslüman ülkelerden binlerce kişinin gerçekleştirdiği Umre ziyaretleri ile Corona virüsünün ülkelerine de bulaşmasını önlemek amacıyla alınan bu karar ne zamana kadar sürecek henüz belli değil.

Yapılan Açıklama

Suudi Arabistan Dış İşleri yetkililerince yapılan açıklama Suudi Arabistan resmi haber ajansında yer aldı. Corona Kovid-19 virüsünün sağlık açısından yüz yılın felaketi olarak görülmektedir.

Tüm dünyaya servis edilen haber ile Suudi Arabistan gibi pek çok ülke çeşitli tedbirler alınmasına rağmen hızla yayılan virüsten şu ana kadar ölenlerin sayısı 3000 den fazla olarak tahmin edilmektedir. Virüsün bulaştığı hasta sayısınında 100 binden fazla olduğu tahmin edilmektedir. Corana Virüsüne yöneliğini yok edecek çalışmalar halen devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir