06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

2 Askerimiz Yıldırım Düşmesi Sonucu Şehit Oldu

2 Askerimiz Yıldırım Düşmesi Sonucu Şehit Oldu

Gündem

Hakkari ve Şanlıurfa'dan gelen şehit haberleri tüm yurtta hüzün yarattı. Vatani görevini yapmak için Hakkari ili jandarma komutanlığında bulunan 2 askeri personel bulundukları bölgeye yıldırım düşmesi sonucu şehit olurken, bir diğer acı haber Şanlıurfa Akçakale'de hudut karakalonda vatanı görevini yaparken terör örgütü tarafından bu karakola atılan havan mermisi sonucu 2 askerin daha şehit düşme haberi oldu.

Açıklama Geldi

Yıldırım düşmesi sonucu şehit olan askerlere yönelik açıklama İçişleri Bakanlığınca yapılırken Şanlıurfa'da şehit olan 2 şehit için Milli Savunma Bakanlığından açıklama yapıldı.

Her iki ilde de şehit düşen askerlere yönelik yapılan açıklamalar;

Hakkari Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelinin şehit olması ve şehitlere rahmet, acılı aileye başsağlığı dilekleri yer alırken,

27 Kasım 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı dahilinde Akçakale bir hudut karakoluna düzenlenen hain havan saldırısında 2 arkadaşımız şehit olmuştur. Havan atışı yapılan alanda bölge ateş altına alınarak operasyonlar başlamıştır açıklamalarına yer verilmiştir.

Telabyad sınırından yapılan havan ateşi sonucu 2 asker ve 1 doktorun da yaralı olduğu bilgisi bölgeden sabah saatlerinde gelen son dakika gelişmeler içeriğinde yer aldı.

Gelen bilgiler arasında şehit düşen askerlerin kimliğinin Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin, Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin (Balıkesir ili kütüğüne bağlı) olduğu belirtilerek

Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

İlginizi Çekebilir