18
Pzt, Eki
33 Yeni Haber

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Töreni Mecliste Yapılacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Töreni Mecliste Yapılacak

Gündem

Meclis'te yapılacak tören, saygı duruşu ve ardından okunacak İstiklal Marşı ile başlatılacak. Daha sonra 15 Temmuz gecesi, Meclis bahçesine bombaların düştüğü alana karanfiller bırakılacak. Tören, Kuran-ı Kerim hatmi ve duasıyla devam edecek. Ardından O günü anlatan Kalkışma isimli kitabın okuma etkinliği yapılacak. Tören, Meclis Camisi'nde kılınacak sabah namazının ardından sona erecek. Törene katılacak tüm vekillerin Kovit-19 testi yaptırmaları istendi.

Kemal Kılıçtaroğlu, Meclis'te Törene Katılmayacak

CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu, Meclis'te yapılacak olan 15 Temmuz törenine katılmayacağını belirtti. Grup toplantısından önce basın açıklaması yapan Kılıçtaroğlu, o gün Meclis'te olup, direnenlere söz verilmesi gerektiğine değindi. Bunun yanında 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasını değerlendiren Kılıçtaroğlu, Darbe Araştırma Komisyonu'na dönemin Genelkurmay Başkanı ve Mit Müsteşarının neden alınmadığını merak ettiğini aktardı.

Şehit ve gaziler için toplanan paraların da ortada olmadığına değinen Kılıçtaroğlu, HTS kayıtlarını da gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elindeki HTS kayıtlarını halkla paylaşması gerektiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir