16
Pzt, May
23 Yeni Haber

Giresun Sel Felaketi Önceden Görüldü Mü?

Giresun, sel felaketiyle karşılaştı ve bu felaket, can kayıplarına neden oldu. Sel felaketinin aniden olması, kafalarda birçok soru oluşturdu. Ayrıca birçok bilim insanı, bu konuda açıklamalar yaptı. Açıklamalar da en çok ilgi çeken nokta ise Giresun'un bu konuda daha önce uyarılmasıydı.

Christian Berger’den Rezerv Açıklaması

Karabük Safranbolu’ya ziyaret sebebiyle gelen büyükelçi Christian Berger rezerv açıklaması yaptı. Türkiye tarafından Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervinin ülke ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca büyükelçi açıklamasında bu doğal gazın kısa sürede çıkarılabilir duruma gelmesi konusunda temennisi olduğunu belirtti.

Yurt Dışı Basınından Doğal Gaz Keşfi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen müjdeyle açıklanan doğal gaz keşfi yurt dışı basını tarafından ilgi gördü. Yurt dışı ülkelerinden art arda yapılan keşfe dair açıklamalar ve haberler yayınlanmaya başladı. Keşfe dair haberler Rusya, Kazakistan ve Gürcistan basınında yapıldı.

Türkiye’nin Kredi Notu Görünümü Negatife Çekildi

Türkiye’nin geçtiğimiz Kasım ayında Durağan’a çekilin kredi notu görünümü tekrar Negatif’e çekildi. Kredi notunu Negatif’e çeken ise Fitch Ratings isimli kredi değerlendirme kuruluşu oldu. Kuruluşun kredi notunun görünümünü değiştirirken kredi notunu BB şeklinde teyit ettiği öğrenildi.

Analistlerden Doğal Gaz Keşfi Değerlendirmesi

Türkiye’nin yaptığı çalışmalar sonunda Karadeniz’de doğal gaz rezervini bulduğunu açıklaması yurt dışı basınında büyük yankı uyandırdı. İngiliz iş gazetesi Financial Times keşfi değerlendiren bir haber yayınladı. Gazetenin yaptığı haberde analistlerin doğal gaz keşfine karşın yaptığı değerlendirmelere yer verildi.

65 Milyar Dolarlık Doğal Gaz

Türkiye’nin yaptığı çalışmalar sonucunda Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulması insanlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Sevindirici haberin ardından bulunan doğal gazın ekonomik değeri merak edilmeye başlandı. Bu konuda açıklama ise bakan Fatih Dönmez’den geldi. Bakan katıldığı programda 65 milyar dolarlık doğal gaz rezervi bulduklarını açıkladı.

Samsun’da Tepki Çeken İç Çamaşırları

Samsun’da tepki çeken iç çamaşırları zabıtalar tarafından toplandı. Samsunlular İlkadım İlçesi’nde bulunan Sevgi Parkı’na gittiklerinde tepki çekecek bir durumla karşılaştı. Halk parkta bulunan ağaçlara kadınlar tarafından kullanıldığı bilinen iç çamaşırlarının takılmış olduğunu gördü. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar zabıta ekiplerine haber verdi.

Zonguldak'tan Beklenen Habere Müjde Değerlendirmesi

191 yıldır taş kömürü ihtiyacını karşılamaya çalışan emekçiler Erdoğan tarafından verilecek olan müjdeye kitlendi. Doğalgazla alakalı olarak müjde geleceğinin kamuoyunda geniş bir şekilde yer bulması Zonguldak’taki emekçilerin de habere kitlenmesine neden oldu.

Çöpte 110 Bin TL Bulan Temizlik İşçisinin Borçları Ödeniyor

Bursa'da çalışan bir temizlik işçisi 110 bin TL parayı çöpte bulunca hemen polise gitti. Parayı bulduğunu ve sahibinin bulunmasını istediğini söyledi. 35 bin TL kredi borcu olmasına karşılık yine de parayı polise teslim ettiği öğrenilen çalışanın borcunu ödemek için ise ünlü isimler seferber oldu.

Ülkemiz Beyazlara Mı Bürünüyor?

Etrafın beyazlara bürüneceği, kaf dağında hissettirecek olan kış mevsimi herkesin büyük bir tutkuyla beklediği andır. Karın toprağa düşmesiyle içimizi kaplayan mutluluk tarif edilemez bir şeydir. Bu sene kışın erken geleceği, ilk karın her senekinden daha önce yeryüzüyle kavuşacağı söylemleri içimizdeki kıpırtıyı harekete geçirmeyi başarıyor. İnsanların beklemekte olduğu kar yağışı müjdesi meteoroloji tarafından veriliyor. Meteorolojinin kar sinyalleri vermesiyle birlikte tatil planları yapılıyor.

Tosuncuk'un Adresi Tespit Edildi

Çiftlikbank ile binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın 2,5 yıldır firarda. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın izini süren dedektif bürosu, iz sürme işlemlerini tamamladı. Aydın'ın şuanda Brezilya topraklarında olduğu kesinleşti. Ayrıca Mehmet Aydın'ın ikamet ettiği evine kadar her şeyinin tespiti yapıldı. Tespit işlemlerinin ardından elde edilen bilgiler Türk mahkemesine sunuldu. Tüm bilgiler Türk İnterpol'ü ile de paylaşıldı.

Manisa'ya Gök Taşı Düştü mü?

Manisa ilinin Salihli ilçesinde bulunan Marmara gölü etrafındaki sazlık alanların aniden yanması, bölge halkında endişe uyandırdı. Yangının parça parça ve ayrı bölgelerde çıkması ve yangından önce gökyüzünün aniden aydınlanması endişeleri daha da arttırdı. 50 dönümlük arazinin yanmasından, bölge halkı meteorları sorumlu tutuyor. Pazarköy muhtarı ise, bölgeye gittiğini ve yangının gök taşından başka bir şeyden kaynaklanmayacağını düşündüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir