17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

YHT Zammına TCDD'den Açıklama Geldi

YHT Zammına TCDD'den Açıklama Geldi

Ekonomi

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından yapılan zamlarla ilgili kamuoyuna bilgilendirme yapıldı. YHT business ve ekonomi yolcularının abonman kartı hizmetlerindeki indirim oranlarında değişikliğe gidilirken bilet ücretlerine zam yapılmadı. Bilet Ücretlerinde Değişikliğe Gidilmedi

Yetkililer basında yer alan "YHT bilet ücretlerine fahiş zam" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Genel müdürlükten yapılan yazılı açıklamada YHT bilet ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmediğinin altı çizildi.

Abonman kart paketlerinde geçerli indirimli tarifelerde yeni düzenlemeye gidildi. 2 istasyon arasında geçerli olan ve kullanıcılara 60 gün boyunca; 15-20 ve 30 biniş hakkı tanıyan abonman paketlerinde ise fiyat değişikliğine gidildi. Yolcu sayısını her geçen gün artıran YHT hizmetleri, yolculara zamandan tasarruf ettirirken keyifli ve güvenli bir demir yolu taşımacılığı da vaat ediyor.

Yeni Paketlere Ait Uygulama Başladı

YHT business ve ekonomide gidiş-dönüş bilet alan yolcular için uygulanan %15'lik indirim devam ediyor. Çıkan haberlerin aksine yolcuların bilet ücretleriyle ilgili herhangi bir zam olmazken, abonman ücretlerinde uygulanan indirim oranlarıyla ilgili değişiklik yapılmıştır.

Yeni tarifenin bugünden itibaren uygulamaya alınmasıyla birlikte genel müdürlükten yapılan açıklamada hatlar için ödenecek tam ve indirimli tarifler hakkında da bilgilendirme yapıldı. Gençlere %50 ve tam abonmanlara %25 indirimin yapıldığı sistemde yeni tarifeyle; Ankara-Eskişehir arasındaki ekonomi ücretinin 37,5 TL'den tam abonman sahibine 28,1 TL ve gençlere 16 TL olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir