20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Yetiştiricilere 84.4 Milyon Lira Yardım Ödemesi

Yetiştiricilere 84.4 Milyon Lira Yardım Ödemesi

Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı kapsamında yapılan ödeme ve desteklerin ödenmesine başlanması yetiştiricilerin meraklanmasına neden oldu. Tarım ve Orman Bakanı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre hastalıktan ari olan işletmeler için ayrılan ödemeler kapsamında 1253 işletmeci için ödeme yapılması bekleniyor. 323 bin 27 hayvan için ödenecek olan toplam rakam ise 84.4 milyon lira olarak açıklandı. Ödemelerin bugün itibarı ile hesaplara yatırılmaya başlanması bekleniyor.

Yazılı Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre beklenen yardımların hesaplara ödenmeye başlamasına bugün itibarı ile başlanıyor. Destek kapsamında 1253 işletmeci ödeme almak için sabırsızlanmaya başladı. Yapılan resmi açıklama ile de ödemelerin ne zaman alınacağı kesin bir şekilde anlaşılmış oldu.

Neden Veriliyor?

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından başlatılan bir proje olarak hayata geçen ve hayvanların hastalıktan ari olması amacına hizmet eden destek kapsamında yetiştiriciler destek almak için başvurularını yapmışlardı. Yapılan incelemeler sonucunda destek kapsamında olduğu belirlenen işletmeler için hayvan başına yapılacak olan ödemeler hesaplandı. Bu sayede hayvan yetiştiriciliğinin de desteklenmesi amaçlanıyor.

Ödemelerin ne zaman yapılacağı merak edilirken bakanlıktan gelen açıklama ile yetiştiricilerin yüzleri güldü. Bugün itibarı ile hesaplarına yatacak olan parayı bekleyen yetiştiriciler 84.4 milyon liralık desteğin dağıtılmasına oldukça olumlu yorumlar yaptılar. Proje desteğinin her sene yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir