19
Sal, Eki
21 Yeni Haber

Yerli Otomobil Fabrikası Bölgedeki Arsa Fiyatlarını Artırdı

Yerli Otomobil Fabrikası Bölgedeki Arsa Fiyatlarını Artırdı

Ekonomi

Yerli otomobil fabrikası için seçilen Bursa'nın Gemlik ilçesindeki arsa fiyatları yükseldi. Aralık ayında gerçekleştirilen yerli otomobil tanıtımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üretim yeri olarak Bursa'yı işaret etmişti. Fabrikanın kurulacağı ilçenin de kesinleşmesiyle birlikte bölgedeki arsa fiyatları artış gösterdi. Gemlik ilçesinde kurulacak olan fabrika şimdiden arsa fiyatlarını ikiye katladı. Emlak uzmanlarının yaptığı açıklamada önceden rağbet görmeyen arsaların son bir yarı yarıya değer kazandığı iddia ediliyor.

Bölgeye Yakın Arsaların Satışı Arttı

Altın Emlak Müdürü Mustafa Özelmacıklı'nın yaptığı açıklamaya göre bölge çok ilgi gören bir yer değil. Aksine arsa fiyatları gayet uygun olan bölgenin, fabrika için seçilmesi bölge halkının da yüzünü güldürdü.

Gemlik'te arsası olan vatandaş artıştan son derece memnun açıklaması yapan Özelmacıklı, özellikle Gençali, Ergürücük ve Ata, Mahalleleri'ne talebin arttığını belirtti. yoğun. Bölgede arsa alım, satım işlerinin arttığını da belirten Özelmacıklı, arsa fiyatlarında % 40 ila % 50 arasında artış olduğunu ifade etti.

Yatırımcılar Bilinçli Hareket Etmeli

Arsa fiyatlarının kısa süre içerisinde artış gösterdiğini ve alış verişin hareketlendiğini aktaran Özelmacıklı, 750 TL'lik metrekare fiyatının 1000 TL'ye yükseldiğini belirtti. Girişimci Emlak Müşavirleri Bursa İl Başkanı olan Göksel Birsen'de yatırımcıları zeytinlikler konusunda uyardı.

Bazı arsalar zeytinlik olarak geçtiği için yatırımcılar açısından riskli olduğunu aktardı. Aynı zamanda alış verişin artış gösterdiği bölgelerden biri olan Gençali Mahallesi'nin de yapılaşmaya uygun olmadığını belirten Birsen, yatırımcıların bilinçli hareket etmesi gerektiğine değindi.

İlginizi Çekebilir