20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Yeni Otoyol Çevreye Değer Kattı

Yeni Otoyol Çevreye Değer Kattı

Ekonomi

Bir kaç gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleşen Menemen- Aliağa- Çandarlı otoyolu İzmir iline otoyol ile ulaşımını 45 dakikaya indirgeyen büyük yol projeleri arasında yer almakta idi.

Emlak Piyasasını Etkiledi

Otoyolun yapılmasına başlanan süreçten açılışına kadar geçen zamanda çevrede yer alan yerleşkelerde emlak piyasası canlanarak % 45 oranında bir değer gördü.

İzzmir Emlak Komisyoncular Derneği Başkanından alınan bilgilere göre otoyolun hizmete tamamen açılması ile emlak sektöründeki bu hareketliliğin artarak yükselmesi beklentisi içinde olduklarını dile getirdi.

Özellikle Çandarlı'ya her anlamda talebin arttığını dile getiren başkan bu alanda en ufak daire satışlarında bile ortalama % 10 değerlendiğini örneklerle açıkladı. Otoyolun açılması öncesi bölgede 1+1'lik bir konutun fiyatının ortalama 120 bin iken şu an itibari ile aynı özellikteki daire satışının 160 bin TL olduğunu belirtti.

Başkan bu otoyol sayesinde tapu satışlarında görülen artış ile Menemen, Aliağa ve Çandarlı yerleşkeleri yeniden yapılandırılarak köy görünümünden çıkarak modern bir şehir haline dönüşeceği yapılan açıklamalarda yer aldı.

İlginizi Çekebilir