27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Western Union Ripple Teknolojisini Test Ediyor

Western Union Ripple Teknolojisini Test Ediyor

Ekonomi

Dünya genelinde para transferi hizmeti sağlayan Western Union firması bir süredir hem bir kripto para hem de bir ödeme ağı protokolü olan Ripple teknolojisini test ettiğini açıkladı. Eğer anlaşma gerçekleşirse 3 ila 5 gün aralığında gerçekleşen uluslararası para transferleri 4 saniye gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilebilecek. 

Wester Union şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada kripto para teknolojisi olan Ripple ile transfer işlemlerinin test edildiği doğrulandı. 

Western Union CEO' su Hikmet ERSEK transfer işlemlerinin gerçekleşme hızları açısından ve işlem ücretlerinin optimizasyonu bakımından Ripple ile bazı testler yaptıklarını söyledi ayrıca blokaj yetenekleri konusunda uyum yeteneklerini incelediklerini belirtti. 

Geleneksel bankacılık yöntemleri ile uluslararası bir para transfer işlemi 3 ila 5 gün arasında sürebiliyorken blockchain (blok zinciri) teknolojisi ile geliştirilmiş kripto paralar ile bu işlem çok daha kısa sürmekte. Bitcoin ile transfer işlemi birkaç saat sürerken Ethereum için bu süre 2 dakika seviyelerine iniyor fakat ilk geliştirilme amacı da para transferi olan Ripple için bu süre 4 saniye gibi kısa bir süre. 

Bu anlamda Blockchain teknolojisi finans sektöründe köklü bir değişim meydana getirebilir. Ripple geçtiğimiz günlerde BAE merkezli ödeme şirketi olan UAE Exchange ile anlaşmıştı. 

Ayrıca Ripple geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde 15 kat gibi bir yükseliş gerçekleştirmiş ve 3,70 dolar seviyelerini görmüştü. Ancak Tüm kripto paralarda yaşanan bir düşüş ile beraber tekrar 1 dolar seviyelerine geriledi fakat kripto para olmanın yanı sıra bir ürün olarakta büyük firmalar ile ödeme sistemlerinde kullanılmak üzere anlaşmalar sağlayan Ripple gelecek vadediyor gözüyle bakılan sanal paralardan biri. 

İlginizi Çekebilir