28
Sal, Eyl
25 Yeni Haber

Üniversite Öğrencilerinin Haziran Kredileri Erken Yatıyor

Üniversite Öğrencilerinin Haziran Kredileri Erken Yatıyor

Ekonomi

Üniversite eğitimi için devletten kredi ve burs alan üniversite öğrencilerinin haziran ayı krediler erken yatıyor. Normal şartlarda 6 ve 10 Haziran tarihleri arasında yatan kredilerin 19 Mayıs itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerin bayramdan önce kredi ve burslarını alabilmesi amacıyla talimat verdi. Ayrıca yaptığı açıklamada öğrencilerin paralarını erken alacaklarının müjdesini verdi. Erdoğan tarafından verilen talimatın üzerine harekete geçen bakanlık 19 Mayıs tarihinde ödemelerin yapılmasına başladı.

Kimlik Numarasına Göre Ödeme

Gençlik ve Spor Bakanı talimat üzerine ödemelere başladıklarını açıkladı. Ancak ödemelerin kademe kademe yapılarak bayrama kadar tamamlanacağını söyledi. Ödemelerin ilk kademesinin kimlik numarasının sonu 0 ile bitenlere 19 Mayıs itibariyle başladığını ifade etti. Numarasının sonu 2 ile bitenlerin 20, 4 ile bitenlerin 21, 6 ile bitenlerin 22 ve 8 ile bitenlerin 23 Mayıs tarihlerinde ödemelerini alacaklarını açıkladı. Bakan yaptığı açıklamada ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini ancak bunun el birliğiyle aşılacağına inandığını söyledi. Bu süreçte de öğrencinin yanında olmaya devam edeceklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilir