17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

Türk Kaplanı MT Görücüye Çıktı

Türk Kaplanı MT Görücüye Çıktı

Ekonomi

Türkiye FNSS Savunma Sistemleri ile Endonezya'nın devlet kuruluşu olan PT Pindad geliştirdikleri tankın tanıtımını yaptılar. Modern orta ağırlıktaki MT isimli tank, Endonezya'nın Bandung kentinde görücüye çıktı. Aynı zamanda tankın seri üretimine de başlandı.

Endonezya İle Teknoloji Alanında İş Birliği

Türkiye'nin FNSS Savunma Sistemleri ile Endonezya devlet kuruluşu PT Pindad Kaplan MT adlı tankın tanıtımını gerçekleştirdi. Türkiye'de tasarlanan tank, Endonezya'nın Bandung kentinde tanıtıldı. Modern ve orta ağırlıktaki tankın seri üretimine de başlandı. Bununla birlikte tankın ihracatına yönelik yeni pazar arayışları da devam ediyor.

Kullanışlı ve Hafif Tank

MT tankın üretimini yapan FNSS yöneticisi Nail Kurt, Endonezya ile geçen yıl 18 tank için anlaşıldığını söyledi. Kurt, siparişlerin 2021'de teslim edileceğini ifade etti. Bununla beraber, Kurt, bu yıl ve önümüzdeki yıl ilave siparişler beklediklerini sözlerine ekledi.

Nail Kurt, Kaplan MT tankın çok kullanışlı olduğuna dikkat çekerek, gerektiğinde zırhlı birliklerle gerektiğinde ise piyade ile hareket edebileceğini söyledi. En önemli avantajının ise hafifliği ve maliyeti olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir