28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Turizmcileri Umutlandıran Açıklama

Turizmcileri Umutlandıran Açıklama

Ekonomi

Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy'un söylediği "Mayıs ayı sonu gibi normalleşme başlayabilir" sözüyle turizm sektörü umutlandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un, katıldığı bir televizyon kanalında "Gereken önlemleri eksiksiz alan tesislere gerekli sertifikaları verilecek ve bu tesisler faaliyete geçebilecek. Böylece Mayıs ayı sonuna doğru beklenen normalleşme başlayabilir" açıklamaları turizm işiyle uğraşanları çok sevindirdi.

Çeşme Mayıs Ay Ortalarını Bekliyor

Konuya dair konuşan isimlerden biri olan Çeşme Otelciler Birliği Başkanlığı görevini yürüten Yakup Demir ise "Dünyada ki düzeni altüst eden, alışkanlıklarımızı,kültürümüzü ve ekonomimizi yok etme tehlikesi ile karşı karşıya bırakan, hayatımızın akışını ise gece ile gündüz kadar değiştiren bu virüsten kurtulmamız gerek. Artık 'Evde Kal' sloganı için kullanım süresi bitmiştir. Bundan sonra tedbirlerimizi tam alalım, işimizde ve üretimde kalalım. Turizm ayakta durursa elli kadar farklı sektörde krizden az etkilenecek. Umut ediyorum ki Çeşme'miz Mayıs Ayının ortalarında sevenleri ile buluşacaktır" dedi.

İyi Bir Sezon Bekliyoruz

Yine Bakan Ersoy'un açıklamalarını değerlendiren Alaçatı Turizm Derneği Başkanı olan Celal Bayraktaroğlu'da "Sayın bakanımız iyi sayılabilecek açıklamalarda bulundu. Demek ki Mayıs sonu süreç kontrol edilebilir duruma gelecek ve hijyen koşulları oluşması şartıyla sertifikasyon ile oteller açılabilecek. Hayatın sürdüğünü kabul etmeliyiz. İyi bir sezona adım atacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir