20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Tüketici Kalite Zirvesi Çırağan'da Yapılacak

Tüketici Kalite Zirvesi Çırağan'da Yapılacak

Ekonomi

Önemli günlerden biri olarak ele alınan tüketici haklarına yönelik etkinlik 15 Mart dünya tüketiciler günü kapsamında bu yıl yapılacak ve 33. kez toplanacak olan Uluslararası Tüketici Zirvesi'nin yapılacağı mekân Çırağan Sarayı olacak. Bilgi ve teknolojiyi takip eden, araştıran ve üretenlerin ve ekonomistlerin yer alacağı toplantıda ele alınacak konu ise Global ekonomi reformlarının tüketici hareketlerine yönelik olacak.

Katılımın Çok Olacağı

Bu yıl yapılacak zirvede konu başlığı farklı olsa bile her yıl yapıldığı gibi kaliteli üretici ve kaliteli tüketici paydası altında fikir, görüş ve beyanlarda bulunmak. Çırağan Sarayı'nda yapılması planlanan toplantıda tüketici istek ve şikâyetlerinin değerlendirilmeleri, tüketici kalite ödüllerinin dağıtılacağı ve davet edilenlerin sayısının çok olacağı beklenmektedir.

Tüketici Zirvesi Hakkında

1988 yılında o dönem Maliye Bakanı olan Adnan Kahveci’nin katkıları ile başlayan organizasyon ulusal ve uluslararası platformlarda tüketicinin desteklenmesi ve bilinçlendirilmesi niyetiyle kurulmuş bir organizasyondur. O günden bu yana sürekli tüketici haklarına yönelik çalışma ve desteklemelerle devam eden organizasyon her yıl konuya dikkat çekmek için çeşitli etkinliklerde bulunarak basında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir