21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Tübitak Genç Girişimcilere Büyük Bir Hibe Ayırıyor

Tübitak Genç Girişimcilere Büyük Bir Hibe Ayırıyor

Ekonomi

Bilindiği gibi Tübitak genç girişimcilere de destek vermekle yükümlü bir kurum. Bu seneki genç girişimci başvuruları da halen devam ediyor. 28 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek olan başvurulara dileyen ve orijinal ve iyi tasarlanmış bir fikri olan bütün genç girişimci adayları başvurabilir. Bu sene Tübitak'ın bu konuda ayıracağı hibenin yaklaşık olarak 200 bin lira olacağı belirtildi.

Sanayi Bakanlığı Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank, Malatyalı İş Adamları Derneği'nin bir toplantısına katıldı. Yapılan toplantıda bakan Varank, Tübitak'ın genç girişimciler için ayırdığı hibe hakkında da bilgiler verdi. Varank bu konuda önceliğin yüksek teknoloji ürünlerine ve gerçekten yeni ve orijinal fikirlere verileceğini de söyledi. Bu konuda çalışmak isteyen ve kendine güvenen başlangıç firmaları başvurularını 28 Şubat'a kadar yapacak. Onay alan başvurular da hemen çalışmaya başlayabilecek.

Somut İş Fikirleri

Yüksek teknoloji konusunda geliştirilecek olan ürünler somut birer iş fikrine dönüşebilecek ürünler olmalıdır. Öyle ki girişimciler bu ürünlerin üretilmesi ve geliştirilmesi konusunda hemen somut olarak çalışmaya başlayabilsin. Ekonomiye yeni girişimcilerin ve yeni fikirlerin dahil edilmesi büyük bir önem taşıyor. Hem ekonominin gelişmesi hem de teknolojik üretim konusunda daha ileriye gidilmesi için yeni iş fikirlerinin büyük bir önemi var. Tübitak da genç girişimcilere yeni iş fikirleri konusunda gereken desteği sağlayacak.

İlginizi Çekebilir