27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Trabzonspor hisseleri Sörloth sayesinde zirveye doğru!

Trabzonspor hisseleri Sörloth sayesinde zirveye doğru!

Ekonomi

Trabzonspor'un borsa değeri artış gösterdi.

TRABZONSPOR SPORTİF (tspor) hisseleri son 6 ayda yüzde 33'lük  artışla 1.33 lirayı kadar gördü. Trabzonspor'da sezon başı yapılan transferler meyvelerini vermeye başladı. Haziran aylarında 2,5 milyon hacimle 1.12 liradan işlem gören Trabzonspor hisseleri 20 milyon liralık hacimle 1.33 liradan devam ediyor. Eğer Uefa'da gruplardan çıkmayı garantilerse hisselerin yabancı yatırımcıların uğrak yeri hale gelmesi an meselesi . 

 

Ahmet Ağaoğlu Farkı 

Trabzonspor'da göreve başladığı tarihten bu yana sadece güzel haberler veren Trabzonspor ekonomik açıdan da kendini geliştirmeyi ve şirket hisselerinin fiyatlarını arttırmayı başardı. Başarılar devamı halinde bu hisselerin artacağı kanısındayız. Ama tabi ki de bu bir yatırım tavsiyesi değil . Bunun yanında Trabzonspor hisselerinin artmasıyla ve borçlarının ödenmesiyle beraber sene başında kar açıklaması yapması bekleniyor . 

Borsada yerli kulüpler arasında kar açıklayacak tek takım olabilir. Bildiğiniz üzere kulüplerimizin bankalara olan kredi borçlarından dolayı uzun zamandır kar açıklayamaz oldular. Trabzonspor burada da fark yaratabilir. İyi bir finansçı ile bu karı katlayabileceklerini düşünüyorum . Ayrıca 2020 yılının başında Fenerbahçe spor kulübünden de bir kar açıklaması bizleri şaşırtmaz .

İlginizi Çekebilir