27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Toki Ödemelerine Erteleme

Toki Ödemelerine Erteleme

Ekonomi

Toki ödemeleri olan kişiler için sevindirici haber Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından verildi. Kurum Toki konutlarından ev alan kişilerin bu ekonomik krizden çıkmalarını kolaylaştırmak için ödemelerin ertelenmesine karar verdiklerini açıkladı.

İki Aylık Erteleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre Toki ödemeleri olan kişilerin taksitleri için iki aylık erteleme yapıldı. Buna göre Toki’ye borcu olanlar mağdur olmamaları için Nisan ve Mayıs ayında ödeme yapmayacak.

Toki Erteleme Haberi Merakla Bekleniyordu

Toki’den ev alıp borç ödemek zorunda olan kişiler tarafından erteleme haberi merakla bekleniyordu. Covid-19 salgınının Türkiye’yi etki altına almasından sonra pek çok işletmenin kapatılmasına karar verilmişti. Bu da insanları ekonomik açıdan sıkıntıya sokmuştu. Bu sebeple önce bankalardan kredi ertelemesi haberleri geldi.

Bunun üzerine insanlar Toki ödemelerini nasıl ödeyeceklerini merak etmeye başlamışlardı. Çalışamadıkları için bu durum onlar için bir sıkıntıydı ve bakan Kurum onları bu sıkıntıdan kurtaracak haberi verdi. Bakanın açıklamasına göre konut taksidi olanlar iki ay sıkıntı çekmeyecekler ve iki ay ödemeleri ertelenecek.

İlginizi Çekebilir