28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

THY, Bazı Yurt Dışı Seferlerini 17 Nisan Tarihine Kadar Durdurma Kararı Aldı

THY, Bazı Yurt Dışı Seferlerini 17 Nisan Tarihine Kadar Durdurma Kararı Aldı

Ekonomi

THY, corona virüsü salgınına karşı alınan önlemler kapsamında bazı yurt dışı seferlerini durdurma kararı aldı. 27 Mart itibariyle yürürlüğe girecek kararda, yurt dışı seferleri 17 Nisan tarihine kadar durdurulacak. Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 5 nokta bu kararın dışında tutuluyor.

Açıklamayı Twitter Hesabından Yaptı

Türk Hava Yılları Genel Müdürü Bilal Ekşi resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada Moskova, Hong Kong, Addis Ababa, Washington ve New York hariç tüm yurt dışı seferleri için durdurma kararı aldıklarını belirtti. 27 Mart itibariyle başlayacak olan durdurma kararı 17 Nisan tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte kargo seferlerimiz devam edeceğini belirten Ekşi, yurt içi seferlerinin devam edeceğini ifade etti. Paylaşımında seferlerin azaldığını dikkat çeken Ekşi, bu durumun gelip geçici olacağını hatırlattı.

Yönetim Kurulu Başkanı Da Açıklama Yaptı

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin paylaşımını destekleyici bir açıklama da Yönetim Kurulu Başkanı İker Aycı'dan gelmişti. Moskova, New York, Hong Kong, Washington ve Addis Ababa dışında kalan yurt dışı seferlerinin 27 Mart'tan itibaren durdurulacağını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir