27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Temassız Tatil Nasıl Olacak?

Temassız Tatil Nasıl Olacak?

Ekonomi

1 Haziran itibari ile kapılarını açacak otellerde, temassız tatil uygulamaları nasıl ve ne şekilde olacak sorusu oldukça sık soruluyor ve merak ediliyor. Yetkililer, otellerin girişinde sağlık kontrolleri yapılacağını, sosyal mesafe kurallarına riayet edileceğini, görevli çağırma ve kapı açma tarzı işlemlerin cep telefonu üzerinden gerçekleşeceğini belirttiler.

Güvenli Tatil

Kültür ve Turizm Bakanlığınca güvenli tatil için getirilen sertifikasyon sistemi ile tesislere misafir kabulü, temizlik, bakım ve personel gibi konulardaki önlemlerde belirlendi. Bu belirlemeye göre havuz çevresi ve şezlonglarda dahil tüm kullanım alanları arasında sosyal mesafe kuralına uygun davranılacak ve bu kurala göre konuk kabulü yapılacak.

Kişisel Koruyucu Ekipmanlar

Konukların girişte ateş ölçümleri yanında, el dezenfeksiyon ürünleri de tesisler de yer alacak. Yine konuklar için eldiven ve maske gibi koruyucu malzemelerde hazır edilecek. Konuklardan genel sağlık durumları, kronik rahatsızlıkları hakkında bilgilendirme istenecek.

Virüs şüphesi gösteren konuk ya da personelin izolesi sağlanarak yetkililer haberdar edilecek. Tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe gözetilerek düzenlenecek. Tuvalet kapısı gibi alanlarda otomatik açılır sistem kullanılacak. Şampuan, sabun, duş jeli tarzı ürünler ise tek kullanımlık olarak sunulacak.

İlginizi Çekebilir