06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Tarım Ve Orman Bakanlığı’ndan Personel Alımı

Tarım Ve Orman Bakanlığı’ndan Personel Alımı

Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı bakanlığa bağlı kurumlardaki personel ihtiyacını karşılamak için personel alımı yapacak. Bakanlığın alım yapacağı geçmiş tarihlerde açıklanmıştı. Ancak alımın tarihi ve içeriğine ait detaylar paylaşılmamıştı. Tarım ve Orman bakanı alımların tarihi hakkında açıklamalarda bulundu.

Alımlar Mayıs Ayında Yapılacak

Bakan Bekir Pakdemirli personel alımına dair bakanlığa bağlı olan müdürlüklerle toplantı yaptı. Söz konusu toplantı virüs salgınından dolayı video konferans şeklinde gerçekleşti. Yapılan toplantıda bakan personel alım tarihini açıkladı. Buna göre bakanlığa bağlı personel alımı Mayıs ayında yapılacak.

Başvurular Ösym Üzerinden Yapılacak

Bakan Bekir Pakdemirli yapılacak personel alımının tam tarihini ise 15-22 Mayıs tarihleri olarak açıkladı ve bakan atamalar için başvuruların ösym üzerinden yapılacağını belirtti. Ayrıca Pakdemirli alınacak personellerin detayını da paylaştı. Bakanlığa gıda mühendisi 363, ziraat mühendisi 699, veteriner hekim 790, su ürünleri mühendisi 101, ziraat teknikeri 189 ve veteriner sağlık teknikeri 11 kişinin ataması yapılacak. Bu haber atama ve personel alımı haberi bekleyen gençleri mutlu etti.

İlginizi Çekebilir