19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Şehir Hastanesinin Metro ve Karayolu İhalesine Onay Gelmedi

Şehir Hastanesinin Metro ve Karayolu İhalesine Onay Gelmedi

Ekonomi

İmamoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre son olarak şehir hastanesine yapılması planlanan metro ve karayolu yapımlarına onay çıkmamıştı. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı tarafından bildirilen son duruma göre ise İmamoğlu tarafından reddedilen yapımların cumhurbaşkanı tarafından yapılacağı konusu gündeme geldi. Ekrem İmamoğlu tarafından olumsuz bakılan durum sonucunda yapılması planlanan şehir hastanesinin karayolu ve metro inşaatının cumhurbaşkanlığı tarafından yapılması bekleniyor.

Yönetici Değerlendirmesi

Konu ile alakalı olarak ulaştırma bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre ise başkan Erdoğan bu konuda İstanbul'un bu gibi yöneticilerin eline bırakılamayacağını ve gerekirse cumhurbaşkanlığının üstleneceğini dile getiriyor. Ulaştırma bakanı yaptığı açıklamada bu kararın İmamoğlu tarafından yanlış bir adım olarak değerlendirilmesini ve tutumu tüm Türkiye'ye şikayet ettiğini de açıklıyor.

Gündem Değişimi

Ulaştırma Bakanı Turhan tarafından yapılan açıklamaya göre İmamoğlu'nun amacının İstanbul yararı olmadığı konusunda da eleştiriler yapıldığı anlaşılıyor. Bunun gibi yararlı bir proje için bile onay vermeyen İmamoğlu'nun bir çeşit ihanet içinde olduğunun da altı çiziliyor. Başkalarının fikir ve söylemlerine verdiği değerden dolayı bu şekilde hareket ettiği gerekçesi ile de suçlanan İmamoğlu kanadından ise bu konuya herhangi bir açıklama gelmedi. Kanal İstanbul konusunda da olumsuz tutumları bulunan İmamoğlu'nun gerekçeleri ve diğer detayları da Ulaştırma Bakanı tarafından ayrıca değerlendirildi. Konu ile alakalı hangi gelişmelerin olacağı ise merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir