06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Sanal Kurlar İçin En Kötü Senaryo Geride Kaldı

Sanal Kurlar İçin En Kötü Senaryo Geride Kaldı

Ekonomi

Blockchain teknolojisinin öncülerinden ve Ethereum projesinin kurucu ortaklarından olan Joseph Lubin'e göre kripto kurlar için görülebilecek en kötü senaryo geride kaldı. 

Kripto para  piyasalarının yorumlanması yapılırken çoğunlukla genel trende uygun açıklamalar yapılır. Örneğin piyasalar düşüşteyken daha da düşebileceği söylenirken, yükseliş trendine girildiğinde boğa piyasasını yakalayın gib açıklamalar duyulur. Fakat Blockchain ve Bitcoin'in doğuşuna şahit olmuş ve kendiside Ethereum gibi piyasanın en yüksek hacimli sanal para projelerinin kurucu ortağı olan Joseph Lubin bu konuda görüşlerine önem verilmesi gerekiyor zira ciddi bir tecrübeye sahip. 

Kripto kurlarda yaşanan büyük dşülten yaklaşık birsene önce yaptığı açıklamalarda dikkatli olunmasını tavsiye ediyor ve insanları uyarıyordu. Lubin geçtiğimiz günlerde sanal para dünyasının içinde bulunduğu durumu değerlendiren açıklamalar yaptı: 

‘‘Evet biliyorum hepiniz çok yoruldunuz, çok yıprandınız. Çünkü çoğunuz piyasada yenisiniz ve sabretmeyi hiç mi hiç bilmiyorsunuz. Şu an biri bana gelip kripto paralardan nasıl kazanç sağlarım diye sorsa, ona sabrederek kazanç sağlayabilirsin derim. Çünkü kripto para piyasaları çok yeni bir sektör ve sistemin tam olarak rayına oturması için sabretmek gerekiyor. Ancak sizlere güzel haberlerim var. Ben kripto para piyasalarının geleceğinin muhteşem olacağını düşünüyorum. 2018 de gökyüzü parçalanmadı, sadece bulutlar yıldızları perdeledi. Ancak 2019 bambaşka olacak. Bana göre kripto para piyasalarının en büyük sorunu ölçeklenebilirlik sorunudur. Eğer bu halledilirse, piyasalarda güven ortamı oluşacak ve piyasa hacmi gün be gün artacaktır. Ölçeklenebilirlik sorununu çözebilmek için, Ethereum topluluğu muazzam bir gayret gösteriyor ve yakında bunun meyvelerini toplayacaklar. 2019’un başında yeni protokoller başlatarak sorunun üstüne gidecekler. Hepinize şimdiden mutlu yıllar dilerim.’’

 

 

İlginizi Çekebilir