06
Pzt, Ara
26 Yeni Haber

Sanal Paralar Düşüyor Mu?

Sanal Paralar Düşüyor Mu?

Ekonomi

Foreks sektöründe yatırım ve ödeme sistemlerinin kurallarını değiştiren kripto para dünyası hareketli saatler yaşıyor. sanal para analistlerine göre her gün yeni emtialar üreten dijital para piyasası haksız yere eleştirilen bir yatırım alternatifi. böyle bir yatırım ortamında ether alınır mı? Ethereum almadan önce güncel bilgilere bakmakta fayda var.

Toplamda 249.22 Milyar dolarlık uluslar arası bir pazara dönüşen dijital paralar sadece son bir gün içerisinde 153.48 Milyar dolar işlem hacmine ulaştı. 249.22 Milyar Amerikan Doları tutarındaki piyasanın yüzde 66.82'si sadece bitcoine ait.

Ether 15:18 itibarıyla 215.34 Amerikan Doları, piyasa değeri ise 23.85 Milyar dolar seviyesinde. Ayrıca Ethereum son bir saat içinde yüzde 0.37 değer farkı yaşadı.

Geçtiğimiz Hafta Boyunca En Çok Kazandıran Sanal Para: Steem

Dijital para birimleri içinde kazandıranlar olduğu kadar bazı kripto para birimleri kaybettiriyor. Steem, Litecoin ve Ethereum son bir hafta içinde yatırımcılarına en fazla güven tesis eden sanal parabirimleri oldu. diğer tarafta ise Multi-collateral DAI, KuCoin Shares ve Terra geçen hafta yatırıcımcılarını hayal kırıklığına uğratan dijital para birimleri olarak öne çıktı. Piyasada en büyük hacme sahip kripto para birimlerinin güncel rakamları ise şu şekilde.

Bitcoin
Bitcoin en son fiyatlara göre 9071.13 Amerikan Doları (63724.70 Türk lirası) civarında. Bitcoin geçtiğimiz hafta yüzde 19.08 değer farkı kaydetti.
Ethereum
ethereum 1512.77 Türk lirası dolaylarında talep görüyor. Ethereum geçtiğimiz hafta yüzde 9.68 değer farkını yaşadı.
Ripple
ripple şu anda 0.22 dolar yani 1.57 TL üstünden talep görüyor.

Sanal para dünyası finans piyasalarından farklı. Kurlardaki trendi takip etmek zor.

 


Bunlara da Bakabilirsiniz:

 

İlginizi Çekebilir