27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Sabancı Holding'ten Dezenfektan Bağışı

Sabancı Holding'ten Dezenfektan Bağışı

Ekonomi

Türkiye'nin en ünlü holdinglerinden birisi olan Sabancı Holding'ten dezenfektan bağışı haberi geldi. Sabancı Holding tarafından bağışlanan dezenfektanın Sağlık Bakanlığına bağışlandığı ve adının da Antimic olduğu öğrenildi.

Üniversite Laboratuvarlarında Üretildi

Sabancı Holding'e bağlı olan Sabancı Üniversitesi önderliğinde üretilen Antimic'in üniversite laboratuvarlarında üretilerek üzerinde gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı'na bağışlandığı açıklandı. Sağlık çalışanlarının ihtiyacını karşılaşmaları için bağışlanan Antimic'in miktarının ise 10 ton olduğu öğrenildi. Yapılan araştırmalar sonucunda üretilen dezenfektanın virüs ve bakteriyellere karşı üstün koruma sağladığı öğrenildi. Ayrıca üründe insan sağlığını kötü etkileyecek hiçbir maddenin olmadığı bildirildi.

Sars'tan Koruyan Ham Madde İle Üretildi

Koronavirüse karşı ortamları koruması amacıyla geliştirilen dezenfektanın Sars'tan koruyan ham madde kullanılarak üretildiği öğrenildi. Dezenfektanın kullanacağı ortamı 3 ay boyunca virüs tehlikelerinden koruyacağı bilgisi de edinildi. Sabancı Holding'in bağışladığı Antimic isimli dezenfektan sayesinde sağlık kurumlarının dezenfeksiyon konusunda büyük kolaylık elde edeceği açıklandı. Bağışlanan bu dezenfektanın Sağlık Bakanlığı tarafından verilen tip 2 onayına sahip olduğu ve ürünün patentininde üniversitede olduğu öğrenildi

İlginizi Çekebilir