19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Rusya Ekonomisi Zor Durumda

Rusya Ekonomisi Zor Durumda

Ekonomi

Korona virüs salgını tüm dünya ekonomilerini zor duruma soktu. Rusya Devlet Başkanı Putin ise bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Putin, Korona virüs sebebiyle, Rusya ekonomisinin de zor duruma düştüğünü açıkladı.

Putin, Rusya ekonomisini görüşmek için, video görüşmesi ile güvenlik konseyi toplantısı verdi. Virüs ile ilgili durumun, bölgelere göre değiştiğini söyleyen Putin; "Ülke ekonomisi zaten zor durumda, işletmeleri kapatmak akıl karı bir iş değildir." şeklinde açıklamalarda bulundu. Putin, federal ve yerel yönetim arasındaki etkileşimin çok güçlü bir bağ ile bağlanmasına da dikkat çekti.

Karantina Şartlarına Uymayanlara Ceza

5 bine yakın vakanın bulunduğu Rusya'da, 34 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Devlet Başkanı Putin, dün yaptığı açıklamada, maaşların kesilmeden, izinlerin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını açıkladı. Enfeksiyon kontrol ve önleme merkezinde yapılan açıklamaya göre, evlerinde tedavi gören vatandaşlara cep telefonu dağıtıldığı belirtildi. Bu cep telefonunda şahısların nerede oldukları gösterilmekteydi. Ayrıca, uygulamada karantina şartları mevcuttu. Yapılan açıklamalara göre, karantina şartlarına uymayarak, uygulamayı kullanmayan herkese idari ceza kesileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir